newsportale społecznościowevideo

Backstage, czyli bardziej społecznościowy YouTube

Google bardzo lubi serwisy społecznościowe. Bez szczególnej wzajemności. Nie zmienia to jednak faktu, że Mountain View cały czas próbuje. Tym razem o aspekty społecznościowe ma zostać wzbogacony YouTube.

Projekt, rozwijany pod kryptonimem Backstage, ma zostać, przynajmniej według plotek, udostępniony jeszcze w tym roku. Jakich zmian można się spodziewać? Przede wszystkim mają one rozszerzyć to, w jaki sposób twórcy wchodzą w interakcję ze swoimi widzami. Można więc oczekiwać wprowadzenia między innymi możliwości publikowania postów, zdjęć czy ankiet. Posty mają być wyświetlane chronologicznie i będzie można na nie odpowiadać w najróżniejszy sposób, łącznie z nagraniami.

Początkowo funkcjonalności wprowadzane w ramach Backstage zostaną udostępnione jedynie wybranym twórcom, ale będą one dostępne zarówno w wersji przeglądarkowej serwisu, jak i w aplikacji mobilnej YouTube. Google, poproszone o komentarz w tej sprawie, odmówiło, argumentując, jak zwykle, że nie udziela komentarzy na temat plotek i spekulacji.

Zdjęcie: Flickr/Rego-d4u.hu

podobne treści