samochody

Audi stawia na autonomiczne samochody

Coraz więcej producentów podejmuje prace zmierzające do skonstruowania własnych autonomicznych samochodów. Niedawno swoje plany w tym zakresie ogłosiło Audi.

Podczas corocznego spotkania z inwestorami, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, szefostwo Audi ogłosiło, że najbliższej przyszłości zamierza zintensyfikować prace nad samochodami elektrycznymi. Ale na tym nie koniec. Firma zamierza także, we współpracy z grupą Volkswagen, rozpocząć poważne prace nad systemami jazdy autonomicznej. W tym kontekście padły nawet pierwsze daty.

W przyszłym roku pojawić ma się pojawić Audi A8, które będzie wyposażone w systemy pozwalające na uzyskanie 3 poziomu autonomicznej jazdy, czyli będą w niektórych sytuacjach pozwalały na zautomatyzowanie prowadzenia pojazdu. Ale to dopiero początek. Do 2021 roku Audi chciałoby stworzyć serię miejskich pojazdów wyposażonych w systemy pełnej jazdy autonomicznej, które nie wymagałyby w ogóle ingerencji kierowcy.

Audi zapowiedziało także, że modele Q4 i Q8 wyjdą w roku 2019, zaś w 2020 pojawią się na rynku trzy nowe elektryczne samochody marki. Firma będzie stopniowo wprowadzać elektryczne modele w każdym segmencie, a, według planów, elektryczne pojazdy mają stanowić jedną trzecią ogółu jej sprzedaży do roku 2025.

Zdjęcie: Flickr/Open Grid Scheduler/Grid Engine

podobne treści