biznes

AT&T w Europie?

Na europejskim rynku operatorów komórkowych ostatnimi czasy robi się naprawdę interesująco. Niedawno informowaliśmy o nieśmiałych jeszcze rozmowach, które doprowadzić mają ostatecznie do powstania jednej sieci komórkowej działającej na obszarze całej UE. Teraz pojawiają się informacje jakoby na europejski rynek miało wejść AT&T.

Wall Street Journal donosi dziś o tym, że amerykański gigant telekomunikacyjny rozważa ekspansję na Stary Kontynent. Źródła „bliskie firmie” twierdzą, że AT&T rozważa zakup jednego z europejskich operatorów. Rozmowy z ewentualnym kandydatem do przejęcia są jednak dopiero w początkowej fazie i jeśli w ogóle dojdzie do zakupu, AT&T będzie mogło pochwalić się umową dopiero pod koniec tego roku.

Jak zaletę ekspansji do Europy źródła „bliskie firmie” wymieniają możliwość szybkiego wprowadzenia przez AT&T technologii 4G oraz abonamentów, które skupiać się będą w dużo większym stopniu na transmisji danych niż na rozmowach czy smsach co maiłoby dać firmie przewagę konkurencyjną na Starym Kontynencie. Zagrożeniem byłby natomiast dużo bardziej wymagający rynek oraz europejskie regulacje.

Na razie nie wiadomo gdzie konkretnie AT&T chciałoby zacząć swoją ekspansję, ale jako potencjalnych kandydatów do wykupu, Wall Street Journal wymienia operatora brytyjskiego i holenderskiego.

podobne treści