grysprzęt

Atari chwali się nową konsolą

Miesiąc temu szef Atari zapowiedział, że kierowana przez niego firma pracuje nad nową konsolą. Na więcej informacji na ten temat nie musieliśmy długo czekać – Atari pochwaliło się właśnie  pierwszymi zdjęciami swojej nowej konsoli o nazwie Ataribox.

Jednak jeśli liczyliście na to, że Atari zamierza konkurować z Sony czy z Microsoftem, byliście w błędzie. Wraz z Ataribox, firma zamierza bowiem dołączyć do nostalgicznego trendu, choć będzie można na niej uruchomić również trochę nowsze produkcje.

Informacjami na temat konsoli oraz zdjęciami Ataribox firma podzieliła się w liście do fanów. Sama konsola dostępna będzie w dwóch wersjach obudowy. Pierwsza będzie czarno-czerwona, druga będzie posiadała elementy wykonane z drewna.

Na potrzeby zarówno nowych jak i starych gier, Ataribox zostanie wyposażone w porty HDMI, cztery porty USB oraz slot na karty SD. Konsola ma mieć też „mocne podzespoły”, choć niestety Atari nie podzieliło się szczegółami na ten temat, możemy więc jedynie zgadywać, jakie nowsze tytuły będzie można na niej uruchomić. Na razie nie wiadomo także, kiedy Atari planuje premierę swojej pierwszej od ponad dwudziestu lat konsoli.

Zdjęcia: Atari via Kotaku

podobne treści