biznesnews

Atari chce wrócić na rynek konsol

Pamiętacie jeszcze Atari? Nie, nie chodzi o wydawcę takich gier jak Neverwinter Nights czy późniejszych odsłon serii Alone in the Dark, a o sprzęt, który na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych był szczytem marzeń dla wielu osób. Okazuje się, że firma chce wrócić na ten rynek.

Czyżby szykowała się mała (duża?) rewolucja na rynku zdominowanym obecnie przez Sony i Microsoft? Nie jest to wykluczone. Atari zamierza bowiem jeszcze w tym roku zaprezentować pierwszą, po bardzo długiej przerwę, konsolę do gier. Sprzęt ma nazywać się Ataribox, a firma ma nadzieję, że zostanie on przyjęty pozytywnie przez graczy.

O planach tych poinformował Fred Chesnais, obecny dyrektor generalny Atari w rozmowie z portalem GamesBeat.  Niestety, poza wzmianką o tym, że konsola będzie „oparta na technologii PC”, nie rozwodził się na temat szczegółów, nie wiadomo więc, czy będzie to urządzenie odwołujące się tylko do nostalgii za starymi czasami (jak w przypadku Nintendo i NES-a mini), czy Atari zamierza rzeczywiście powalczyć z obecnymi potentatami rynku konsol. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne doniesienia z obozu Atari.

podobne treści