smartfonytablety

Asus zapowiada kolejną odsłonę PadFone’a

Asus ogłosił dziś, że do bardzo interesującej linii PadFone’ów, odłączy nowy model o nazwie PadFone Infinity.

Tak jak w przypadku innych urządzeń z tej serii, Infinity składać się będzie ze smartphone’a oraz tabletu wyposażonego w stację dokującą na mniejsze urządzenie. Pomysł się nie zmienił, zmieniły się jednak podzespoły, z których zbudowano najnowszego PadFone’a.

Tym razem urządzenie działać będzie pod kontrolą Androida 4.2. W porównaniu do poprzedniej wersji, przekątna ekranu smartphone’a urosła też do 5 cali dlatego urządzenie będzie mogło wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p. Wzrosła także rozdzielczość ekranu tabletu, który przy 10,1 cala przekątnej wyświetlać będzie obraz w rozdzielczości 1,920 na 1,200 pikseli.

Ale nie tylko ekrany PadFone’a doczekały się poprawki. Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor Snapdragon 600 taktowany 1,7 GHz oraz GPU Adreno 320. Smartphone wyposażono także w 2 GB pamięci RAM oraz wbudowaną pamięć 32 lub 64 GB. Jeśli chodzi o łączność, Infinity wyposażono w moduły LTE, WiFi, Bluetootha 4.0 i NFC a urządzenie sprawdzi się też świetnie jako nawigacja ponieważ wyposażono je jednocześnie w A-GPS oraz odbiornik systemu GLONASS. Do tego Asus dorzucił jeszcze kamerę główną 14 megapikseli i kamerę pomocniczą 2 megapiksele. Bateria smartphone’u o pojemności 2400 mAh ma wystarczyć na 19 godzin rozmowy 3G a po podłączeniu stacji dokującej ma to się wydłużyć do godzin 40.

Dwa ekrany i najnowsze podzespoły Qualcommu mają niestety swoją cenę. W Europie, do której PadFone Infinity trafi w kwietniu, będzie to 999 euro.

podobne treści