newstablety

ASUS Transformer Pad 300 zadebiutował w USA

Długo zapowiadana premiera nareszcie stała się faktem. Tablet ASUS Transformer Pad 300 z dodatkową, dokującą klawiaturą, wczoraj w końcu zadebiutował oficjalnie na amerykańskim rynku.

Kiedy w trakcie tegorocznych targów MWC po raz pierwszy zapoznaliśmy się z ofertą sprzętową tego androida – jego producent, tajwańska firma ASUS – poskąpił nam ważnych informacji o jego ewentualnej dostępności i cenie.  Z tego powodu, w ostatnich tygodniach mieliśmy prawdziwy wysyp mniej lub bardziej wiarygodnych, mówiących o różnych terminach i kwotach, informacji. Chyba najbardziej przekonująca z nich była ta, głosząca że Transformer Pad 300 zadebiutuje 22 kwietnia na terenie Stanów Zjednoczonych. A przynajmniej najpierw tam. Okazuje się, co chyba nie jest przesadną niespodzianką, że była to prawda.

Wyposażony w między innymi: czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 (1,2GHz), 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280×800 (WXGA), 1GB pamięci RAM, moduły microHDMI i SD, łączność Bluetooth 3.0 oraz 8-megapikselową kamerę , urządzenie pojawi się na jankeskim rynku w dwóch wariantach cenowych. Za dysponujący 16-gigabajtami wbudowanej pamięci wewnętrznej tablet Asus Transformer Pad 300 trzeba będzie zapłacić 379 dolarów, a za jego dwukrotnie rozszerzoną – 32GB wersję – 399 dolców. Poza tym, każdy kto zechce będzie mógł zaopatrzyć się w dodatkową, obsługiwaną przez urządzenie, dokującą klawiaturę, której cena zakręci się około $149.

Europejska premiera bazującego na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich tabletu Pad 300 – choć na razie jeszcze oficjalnie niezapowiedziana – powinna nastąpić już niebawem.

[androidcentral]

 

podobne treści