tabletyWiadomość główna

Asus potwierdza, że Google pokaże nowy tablet

 

Jak mawiała moja nauczycielka fizyki – „napięcie wzrasta, opór maleje”. Rozliczne sytuacje życiowe potwierdzają, że jednak miała rację. Przed rozpoczynającą się dziś konferencją Google I/O napięcie bez wątpienia wzrasta, maleje natomiast opór zaangażowanych w całą sprawę osób przed ujawnianiem szczegółów. Nieznany z nazwiska członek kierownictwa Asusa potwierdził Reutersowi, że Google w najbliższym czasie zaprezentuje swój nowy tablet.

Agencja potwierdza, że Mountain View szykuje się do ostrej walki cenowej z Amazonem:

„[Google] celuje w Amazona. Kindle oparty jest na platformie Google, jednak oferuje własne usługi. Google musi uruchomić konkurencyjne rozwiązania.”

Google Play oferuje bardzo dużo aplikacji na Androida, jednak trzeba przyznać, że jeśli chodzi o treści, Amazon jest jak na razie bezkonkurencyjny. Przedstawiciel Asusa potwierdził, że nowy tablet Google ma konkurować ceną z Kindle Fire.

Czy „najbliższy czas” oznacza dzisiejsze Google I/O? Czy Google Play będzie konkurować z Amazon Appstore? A, przede wszystkim, czy nowym tabletem będzie Nexus 7, którego domniemane specyfikacje wyciekły w poniedziałek? Czegoś konkretnego powinniśmy się dowiedzieć już dziś wieczorem.

[Reuters]

podobne treści