Wiadomość główna

Asus będzie produkował tablet Nexus?

Android and Me twierdzi, że tablet Google produkowany będzie przez Asusa. Sprzęt będzie dysponował czterordzeniowym procesorem, ekranem 7 cali i ma kosztować 199 dolarów.

Historia stojąca za tymi doniesieniami ma wyglądać następująco. Na tegorocznym CES Asus zapowiedział tablet 7 cali z procesorem Nvidia Tegra 3 w cenie 250$. Google miało być pod takim wrażeniem, że skontaktowali się oni z Asusem, mówiąc mniej więcej coś takiego – „hej, nie chcielibyście zbudować czegoś takiego za 50 dolców mniej i przykleić na to nasze logo?”, na co Asus miał odpowiedzieć – „jasne, czemu nie”. Czy coś w tym stylu.

Miałoby to sens na kilku płaszczyznach. Asus już w tej chwili spełnia prawie wszystkie kryteria dotyczące ceny i możliwości, jakie stawia Google. Android and Me spekuluje, że żeby obniżyć cenę do 199 dolarów wystarczyłoby zmniejszyć pamięć wewnętrzną, zastępując ją slotem na karty SD, żeby użytkownicy wykorzystali własne karty. Kindle Fire jest dziś na pewno najlepiej sprzedającym się tabletem opartym na Androidzie, ale ponieważ wykorzystuje wersję systemu opracowaną przez Amazona, Google nie ma udziału w zyskach z reklam na tym tablecie. Czterordzeniowy tablet za 199$ ze wszystkimi usługami Gogle na pewno zainteresowałby wielu ludzi.

Można się jednocześnie zastanawiać po co właściwe Google kupiło Motorolę, jeśli nie zamierzają oni wykorzystać ich potencjału do produkcji urządzeń Nexus. Wydawać by się mogło, że, kto jak kto, ale Motorola mogłaby je produkować. W końcu zbudowali OG Droida oraz Xoom, który był debiutem Androida 2.0. Jednak telefony te nie odniosły sukcesu rynkowego, może więc faktycznie Google będzie chciało współpracować z Asusem, którego seria tabletów Asus Transformer została stosunkowo dobrze przyjęta.

[Android and Me via Unwired View]

podobne treści