newstabletyWiadomość główna

Archos zapowiedział premierę 13-calowego tabletu FamilyPad

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Jak zwykle, o swoją działkę w około-świątecznym szale zakupowym stara się zadbać każdy logicznie myślący producent sprzętu – i nic dziwnego, wówczas po prostu najłatwiej o dobre rezultaty. Wyjątkiem nie jest tu francuski Archos, który właśnie zapowiedział rychłą premierę – podobno idealnego do wspólnej, rodzinnej zabawy – 13,3-calowego tabletu Archos FamilyPad.

Urządzenie dysponuje sporym, 13,3-calowym wyświetlaczem HD o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, wspartym 1 GB-em RAM-u procesorem ARM Cortex o częstotliwości taktowania 1GHz, portami micro USB i HDMI, dwoma 2-MPx kamerkami i 8 GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej o 32 GB kartą micro SD). Ku dość sporemu zaskoczeniu (przynajmniej mojemu), urządzenie wyposażono w starzejącą się już wersję Androida4.0 Ice Cream Sandwich. Wkrótce przekonamy się jak wygląda sytuacja z jego ewentualną aktualizacją (bez niej nie ma nawet co marzyć o prześcignięciu Nexusa 10).

Tablet Archos FamilyPad trafi na półki sklepowe (na razie tylko w Wielkiej Brytanii – no, ale mamy przecież Internet) już w przyszłym miesiącu. Jego cena to 275 funtów (niecałe 450 dolarów).

[Android Central]

podobne treści