newstablety

Archos 97 Carbon już w sprzedaży

Pamiętacie raczej low-endowy tablet Archos 97 Carbon z mało znanej lini Elements? Pewnie tak – na początku tego miesiąca poznaliśmy specyfikację i przybliżoną datę premiery tego niby-budżetowego urządzenia. Wczoraj zgodnie z obietnicą francuski producent umieścił tablet w ofercie oficjalnego sklepu internetowego firmy.

Jak to już z Archosem bywa – nie ma się czym przesadnie podniecać. Jeśli ktoś z was pominął poprzednie doniesienia, powinien wiedzieć, że 97 Carbon dysponuje: 9,7-calowym wyświetlaczem IPS LCD o rozdzielczości 1024×768 pikseli, jednordzeniowym procesorem ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1GHz, 16GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej do 32GB kartą MicroSD), 1GB-em RAM-u , dwoma – 0,3mpix na przedzie i 2,0mpix na odwrocie – kamerami oraz modułem USB 2.0 i portem HDMI. Mierząca 239 x 184 x 11.5 mm całość waży 655 gram i pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Cóż, iPada lub Galaxy Tabów to on raczej nie przebije. Co gorsza, początkowo zdawało się, że za najnowsze dzieło Archosa trzeba będzie zapłacić jedynie około 230 dolarów (lub 250, bez promocji). Niestety – Francuzi szybko rozwiali nasze wątpliwości. W Europie 97 Carbon można już nabyć (na oficjalnej stronie producenta) za „jedyne” 249,99 euro. Sporawo i chyba za sporawo, jak na (skromne) możliwości tego 10-calowego low-enda. Sukcesu raczej mu nie wróżymy.

Niebawem powinna nastąpić oficjalna polska premiera tabletu.

[slashgear, archos]

podobne treści