krótka piłkasmartfony

Apple zatrudniło byłego eksperta Nokii od kamer PureView

Mimo, że aparat fotograficzny iPhone’a z pewnością nie należy do najgorszych modułów tego typu na rynku, to trudno ukryć, iż nieznacznie odstaje jakościowo od absolutnie najlepszych ofert najpoważniejszej konkurencji Apple. Wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy może jednak wkrótce ulec diametralnej przemianie, bowiem gigant z Cupertino przyjął w swe szeregi inżyniera, który brał udział w pracach nad kamerami PureView dla smartfonów Nokii.

Człowiek o którym mowa to rzecz jasna nikt inny jak Ari Partinen, jeszcze nie tak dawno określany przez przedstawicieli fińskiej firmy mianem „naszego własnego eksperta od kamer”. Nowy nabytek Apple nie zwlekał z oficjalnym potwierdzeniem swej decyzji i dwa dni temu poinformował o dokonanym transferze za pośrednictwem Twittera:

To mój ostatni dzień pracy dla wspaniałej rodziny Lumii. W czerwcu rozpocznę nowy rozdział swego życia w kalifornijskim Cupertino. Gorące pozdrowienia!

Cokolwiek prywatnie nie sądzilibyśmy o najnowszych urządzeniach Nokii – będącej od niedawna już nie ścisłym współpracownikiem, a własnością Microsoftu – obecne w ich wyposażeniu kamery z całą pewnością stanowią jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą ofert na całym rynku smartfonów. Zatrudnienie człowieka, który brał udział w pracach nad fantastycznymi aparatami PureView zapewne pomoże urządzeniom Apple w podbiciu serc osób zwracających dużą uwagę na jakość umieszczanego w nich modułu fotograficznego. Na pierwsze efekty pracy Partinena przyjdzie nam zapewne poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

Źródło: Engadget.com

podobne treści