news

Apple zafunduje obecnym użytkownikom MobileMe dodatkowe gigabajty miejsca w iChmurze

Jednym z największych dobrodziejstw usługi iCloud którymi Apple obdarzy swoich klientów będzie dodatkowa ilość miejsca dla osób korzystających obecnie z MobileMe. Co na to użytkownicy darmowego SkyDrive’u?

Osoby, które przesiądą się na iCloud w momencie, w którym ta się pojawi, otrzymają całe 25 gigabajtów miejsca na pliki umieszczane w dysku w Chmurze. To aż o 20GB więcej, niż dostaną wszyscy nowi użytkownicy, który zdecydują się na darmowe konto i tyle samo, ile dostaną nabywcy konta premium, za które zapłacą najprawdopodobniej 40 dolarów rocznie.

MacRumors studzi zapał osobników liczących na dożywotnie 25 gigabajtów miejsca na swoje zdjęcia, filmy i empetrójki umieszczane w iCloud – dodatkowa pojemność ich wirtualnego dysku zniknie w czerwcu 2012 roku, jeśli wcześniej nie zasilimy konta firmy Apple.

Internauci nieplanujący trzymać w iChmurze filmów lub jakichkolwiek innych plików, których wielkość przekraczałaby 50MB mają dwa wyjścia, w zasadzie to trzy. Dwoma pierwszymi jest zaprzyjaźnienie się z usługami konkurencji. SkyDrive Microsoftu oferuje 25GB przestrzeni dyskowej za darmo, ogranicza jednak wielkość plików do 50MB, zaś Dokumenty Google dają nam mniej miejsca (źle) i ograniczeń (lepiej) niż SkyDrive, lecz po zainwestowaniu w nie na przykład 20 dolarów otrzymamy 80 gigabajtów ekstra:
Trzecim wyjściem jest zaciśnięcie zębów i przepłacanie za iChmurę. [Mac Rumors]

podobne treści