news

Apple z patentem na magnetyczną wtyczkę w iGadżetach

Kojarzycie wtyczkę MagSafe z MacBooków? Tę, która przyłącza się dzięki magnesom i w przypadku pociągnięcia rozłącza się? Apple otrzymało patent na umieszczenie podobnej wtyczki w iPhone’ach, iPodach i iPadach.

Taka wtyczka łatwo przyłączałaby się do gadżetu, a pociągnięcie nie skutkowałoby wyrwaniem gniazdka elektrycznego ze ściany lub zrzuceniem urządzenia (chociaż nie jestem pewien tego w przypadku zlżejszych gadżetów, jak iPhone). Wniosek patentowy nie opisuje wyglądu portu, lecz najprawdopodobniej dla potrzeb MagSafe obecny dok 30-pinowy musiałby zostać zmieniony. [Tuaw, Patently Apple]

podobne treści

 • iforget911

  Powinniście koniecznie przeczytać tę książkę: http://www.ksiegarniaswit.pl/91997-bylem-ksiedzem-owoce-zla-tom-3.html

 • fsg

  patent na dzialanie magnesu ?

 • gjlskgjdl

  Apple to żałosna firma… idą na dno, czują oddech konkurencji na plecach… praktycznie już teraz są daleko technologicznie za konkurencją… stąd te cyrki z patentami bo to ostatnia deska ratunku która może ich jeszcze pociągnąć…
  Daję tej firmie góra 2-3 lata, po tym czasie nikt nie będzie pamiętał czym było Apple.

 • Natantek

  To oczywiste, bo będzie koniec świata i wszyscy zginiemy.

 • wtf4SE95

  ja bym chcial by wreszcie byla jedna wtyczka. po co dzisiaj hdmi jak mamy thunderbold? po co nam sluchawka i jack jak jest usb? itd.

 • misiu111

  microsoft to żałosna firma daje jej góra 1-1,5 lata…tak samo jak i gadżety na androidzie…..opamiętaj sie człowieku co za głupoty wypisujesz…masz cos do apple zatrzymaj to dla siebie…..