news

Apple wypowie wojnę wiadomościom sextowym?

Walki o cnotę iPhonów ciąg dalszy. Kolejną ofiarą, po nieprawomyślnych aplikacjach, mogą być wiadomości tekstowe. Zatwierdzony został złożony w 2008 roku patent obejmujący swoim działaniem „systemy, urządzenia oraz metody” filtrowania wiadomości tekstowych zawierających niedopuszczalne treści. Raz, dwa, trzy, Wielki Brat patrzy.

Z nowego patentu Apple’a ucieszą się ci wszyscy rodzice, których dzieci za pośrednictwem iPhonów wysyłają ociekające seksem SMS-y. Z treści patentu dowiadujemy się, że blokada będzie działać na dwa sposoby. Pierwszy z nich będzie polegać na niemożliwości wysłania (oraz odebrania) wiadomości, w której zawarte są „złe” słowa. Drugi natomiast będzie je usuwać i umożliwiać dotarcie reszcie tekstu do odbiorcy. To jednak nie koniec absurdów.

Blokada nie dosyć, że może uniemożliwić wysłanie wiadomości z wpisanymi nieodpowiednimi słowami, to może również odmówić wysłania wiadomości, w której nie znajduje się określona ilość konkretnych wyrazów. Dla przykładu: rodzic dziecka może tak ustawić aplikację, aby ta pozwalała wysyłać SMS-y, w których połowa wyrazów została napisanych w języku hiszpańskim. No me gusta, zdecydowanie.

Czy naprawdę nie istnieją lepsze sposoby nauczenia się języka hiszpańskiego? [Max Read/giz, TechCrunch]

podobne treści

  • amon_lb

    I później będzie na sweet sixteen:

    *: hej co dostałaś na urodziny samochód, konia, pałac?

    #: nieeee mama zdjeła mi pas cnoty z iPhona!!!

    #,*: whiiiiiii!!!!