news

Apple szykuje kopię Google Earth

Apple kupił kanadyjską firmę Poly9, która zajmuje się tworzeniem interaktywnego oprogramowania 3D do przeglądarek internetowych. Czyżby to znak, że koncern planuje ostatecznie zerwać z Google Maps?

Przejęcie dokonało się „niedawno”, co niewiele nam mówi. Jednak jeśli połączymy to doniesienie z wiadomością, że w zeszłym roku Apple kupił zajmującą się tworzeniem map firmę Placebase, wszystko nabiera nowego znaczenia. Razem, technologie tych dwu firm dałyby Apple możliwość stworzenia serwisu z mapami. Na przykład projekt Poly9 Globe to projekt przypominający Google Earth, który zajmuje tylko 303 KB pamięci i działa na wszystkich platformach.

Rezygnacja ze współpracy z Google w tej dziedzinie dałaby Apple to, co firma bardzo lubi: kontrolę. Ekosystem iPhone’a i iPada w wyraźny sposób zmierza ku samowystarczalności. [Brian Barrett/giz, CyberPresse, Apple Insider]

podobne treści

  • sebastianp

    Patrząc na screeny myślałem że nowe UFO robią :D

  • Dawid Krysiak

    w czasie wywiadu z Mosbergiem, Steve zapowiedział że nie będzie konkurował z Google, że to Google konkuruje z Apple. Co prawda pytanie o konkurowanie z G, odnosiło się do wyszukiwarek internetowych, ale być może Steve znalazł kolejne poletko by dokopać gigantowi.