biznessamochody

Apple rzeczywiście rozmawia z Tesla Motors, ale raczej nie o przejęciu firmy

Dwa dni temu pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że Apple prowadzi rozmowy z założoną przez Elona Muska firmą Tesla Motors. W wywiadzie, jakiego Musk udzielił agencji Bloomberg, założyciel innowacyjnej firmy samochodowej potwierdził, że takie rozmowy miały miejsce.

Wywiad dotyczył przede wszystkim kwestii związanych z akumulatorami stosowanymi w samochodach marki Tesla, oraz opóźnień we wprowadzaniu na rynek samochodu Tesla Model X, jednak Musk odniósł się także do wcześniejszych doniesień na temat rozmów z Apple. CEO Tesla Motors potwierdził, że jego firma prowadziła rozmowy z Apple, ale nie chciał potwierdzić, czy dotyczyły one zakupu firmy samochodowej. Dowiedzieliśmy się natomiast, że zdaniem Muska pomysł, by Apple produkowało elektryczne samochody jest „bardzo dobry”, choć sprzedaż Tesli jest na chwilę obecną „bardzo mało prawdopodobna”.

Musk stwierdził jednak, że będzie chętnie prowadzić będzie rozmowy, które zmierzać będą do „zwiększenia szans” na wprowadzenie na „rynek masowy niedrogiego i atrakcyjnego samochodu elektrycznego”. Jednak „obecnie nie widzi żadnego scenariusza, który mógłby zwiększyć te szanse”.

Wygląda więc na to, że Apple rzeczywiście prowadziło rozmowy z Tesla Motors, jednak nie dotyczyły one zakupu firmy, ale raczej integracji gadżetów z jabłuszkiem z systemami pokładowymi elektrycznych samochodów budowanych przez Muska. Prawdopodobnie jako część odpowiedzi Cupertino na powołanie przez Google Open Automative Alliance.

Zdjęcie: Flickr/minnibeach

podobne treści