biznes

Apple rozpocznie produkcję w USA od Maca mini?

Na początku grudnia Tim Cook zapowiedział, że pewna część produkcji urządzeń dla Apple zostanie w przyszłym roku przeniesiona do USA. DigiTimes twierdzi, że na pierwszy ogień pójdą komputery Mac mini.

Z wywiadu, jakiego CEO Apple udzielił Bloomberg Businessweek dowiedzieliśmy się, że Apple,  zamierza zainwestować 100 milionów dolarów w produkcję sprzętu w USA. W wysiłkach zmierzających do uruchomienia produkcji w Stanach, Apple ma być wspierane przez Foxconn, który wydaje się, że będzie właścicielem nowych fabryk. Pierwszymi urządzeniami od lat, jakie będą produkowane na amerykańskiej ziemi miała być jedna z linii Maców. Teraz DigiTimes donosi, że będą to komputery Mac mini.

Aktualnie Foxconn posiada 15 regionalnych baz operacyjnych w USA a na początku przyszłego roku ruszyć ma rekrutacja pracowników do przyszłych amerykańskich fabryk tajwańskiego giganta. Szacuje się, że w przyszłym roku produkcja komputerów Mac mini wzrośnie o 30% do 1,8 miliona sztuk, choć oczywiście nie wszystkie zostaną wyprodukowane w USA.

Fabryki Foxconnu w USA, w odróżnieniu od tych, które znajdują się w Chinach, mają być w dużo większym stopniu zautomatyzowane. Nie zmienia to faktu, że nadal nie wiadomo w jaki sposób zmiana miejsca produkcji wpłynie na ceny detaliczne Maców mini.

[zdjęcie: Wikipedia]

podobne treści