newssprzęt

Apple przypadkiem ujawniło, jak będzie wyglądał tegoroczny MacBook Pro

Jutro ma odbyć się konferencja, na której Apple zaprezentuje tegoroczne MacBooki. Jednak już dziś do pewnego stopnia wiadomo, jak będą one wyglądały.

Serwis MacRumors dotarł do grafik prezentujących tegorocznego MacBooka Pro. Źródło tych rewelacji jest sprawdzone, ponieważ jest nim… Apple. Zdjęcia nowego urządzenia zostały bowiem ukryte w najnowszej aktualizacji systemu macOS do wersji 10.12.1.

Zdjęcia potwierdziły przede wszystkim spekulacje, które można było znaleźć już od jakiegoś czasu, na temat tego, że duże zmiany czekają klawiaturę urządzenia. Górny rząd klawiszy ma zostać bowiem zastąpiony panelem dotykowym o nazwie Magic Toolbar. Panel ten ma wyświetlacz OLED, a jego zawartość ma zmieniać się w zależności od uruchomionej właśnie aplikacji. Mogą więc być na nim wyświetlone oczywiście klasyczne klawisze funkcyjne, ale nie jest to konieczne – na zdjęciach widać też na przykład wykorzystanie Magic Toolbar w usłudze Apple Pay, co dodatkowo sugeruje, że zintegrowany z nim został też czytnik linii papilarnych.

Zdjęcie: MacRumors

podobne treści