biznes

Apple przejęło RealFace

Kolejny nabytek Apple. Tym razem Cupertino przejęło izraelski startup RealFace, specjalizujący się w technologii rozpoznawania twarzy. Czy to oznacza, że iPhone 8 zostanie wyposażony w tego typu funkcje?

Dokładna kwota, za jaką Apple przejęło RealFace nie jest znana, ale różne źródła sugerują, że nie była ona niższa niż 2 miliardy dolarów. Opracowana przez startup technologia rozpoznawania twarzy jest ściśle zintegrowana ze sztuczną inteligencją oraz umożliwia przeniesienie ludzkiej percepcji na procesy cyfrowe.

Cupertino nie udzieliło komentarzy na temat tego, po co postanowiono kupić RealFace, ale raczej nie po to, by odstawić tę technologię na półkę. Według plotek, Apple jest zainteresowane tym, by w najbliższych latach mocno zainwestować w technologię rozszerzonej rzeczywistości. Pojawiły się nawet sugestie, że pierwszym urządzeniem Apple, które będzie się skupiało na tej technologii, ma być iPhone 8, który miałby zostać wyposażony w czujnik laserowy, pozwalający rozpoznawać twarz użytkownika oraz jego gesty.

Na razie oczywiście nie sposób potwierdzić tych przypuszczeń, ale nie można wykluczyć tego, że Apple chciałoby, by jubileuszowy iPhone był naprawdę wyjątkowy. A zakup RealFace może w tym pomóc.

Zdjęcie: Flickr/rpongsaj

podobne treści