tablety

Apple pracuje nad rysikiem do iPada?

Steve Jobs nie był fanem rysików. Kiedyś stwierdził nawet, że „jeśli gdzieś zobaczycie rysik, oznacza to, że skrewili”. Można więc przypuszczać, że najnowsze plotki na temat „iPada Pro” nie przypadłyby mu do gustu.

Jak donosi Ming-chi Kuo, analityk z firmy KGI, większa wersja iPada, która według plotek ma mieć ekran o przekątnej 12,9 cala, a która ma zadebiutować wiosną, działać będzie właśnie z rysikiem. Analityk, który może pochwalić się długim pasmem trafnych analiz, swoje przypuszczenia oparł on na analizie patentów jakie Apple uzyskało ostatnio właśnie w dziedzinie rysików do tabletów. Według niego „iPad Pro”, który ma być skierowany przede wszystkim do użytkowników biznesowych, musi się też wyróżniać spośród oferty konkurencji czymś innym, niż tylko rozmiarem.

Tym czymś ma być właśnie rysik. Analityk zakłada, że pierwsza generacja rysików Apple będzie sprzedawana oddzielnie, ale jeśli będą się one cieszyły popularnością, niewykluczone, że kolejne generacje iPadów będą sprzedawane z nimi w zestawie. Początkowo rysiki z jabłuszkiem będą relatywnie mało zaawansowane technologicznie, ale jeśli pomysł się przyjmie, według analityka, Apple będzie dodawało do nich kolejne czujniki, które pozwolą wprowadzić opatentowane niedawno funkcjonalności. Urządzenie miałoby być podłączane złączem Lighting, ale ponieważ prawdopodobnie będzie ono opcjonalne, raczej nie będzie dla niego miejsca w obudowie. Przynajmniej na początku.

Według Kuo rysik będzie reklamowany jako sposób na osiągnięcie produktywności w zastosowaniach profesjonalnych, jaką trudno uzyskać przy pomocy palców:

„W roku 2015 nie przewidujemy znaczącej sprzedaży opcjonalnego rysika, szacujemy, że sprzedane zostanie 2 do 2,5 miliona sztuk. Jesteśmy jednak przekonani, że rysik może poprawić doświadczenia użytkowników oraz pomóc Apple w wyodrębnieniu specyficznej grupy odbiorców, jaką są na przykład odbiorcy korporacyjni lub instytucje edukacyjne,” cytuje Minga-chi Kuo Apple Insider.

Zdjęcie: Flickr/Camillo Miller

podobne treści