news

Apple ostrzegł konkurencję nim pozwał HTC

Okazuje się, że pozew Apple’a przeciwko HTC nie był takim zaskoczeniem, jak się początkowo wydawało. A przynajmniej nie powinien być zaskoczeniem dla HTC. Apple miał bowiem ostrzegać konkurencję o możliwych pozwach o naruszenie patentów.

Yair Reiner, analityk firmy Oppenheimer twierdzi, że jeszcze w styczniu Apple przeprowadził serię korporacyjnych dyskusji z producentami telefonów komórkowych. W ich trakcie przedstawiciele firmy otwarcie mówili o rosnącym niezadowoleniu Apple’a z faktu, że dochodzi do coraz częstszych naruszeń ich własności intelektualnej. Najwyraźniej pozew przeciwko HTC ma przenieść dyskusję zza zamkniętych drzwi na forum publiczne.

Reiner nie wspomina, by Apple rozmawiał na ten temat konkretnie z HTC, ale raczej mało prawdopodobne, by wykluczył tak znaczącego producenta z rozmów.

Analityk twierdzi, że Apple próbował dogadać się z konkurencją by znaleźć rozwiązanie sytuacji, podczas gdy jego prawnicy w tym samym czasie szykowali się do sądowych potyczek. Najwyraźniej z HTC się nie dogadali. [Brainstorm Tech]

podobne treści

  • Dawid Krysiak

    no fakt – Jobs jasno powiedział że multitouch opatentowali więc dziwiło mnie kiedy kolejne firmy prezentowały prawie ten sam zestaw gestów – bo o ile mogę zrozumieć wielodotykowość jako ogólną koncepcję, o tyle rozumiem gniew Apple kiedy kolejne firmy korzystają z tych samych gestów np. do zoomowania – przecież to można robić na wiele sposobów.