biznesnews

Apple kupi twórców Kinecta?

Wygląda na to, że w przededniu premiery Xboxa One, Apple zamierza zrobić małą niespodziankę Microsoftowi i kupić PrimeSense – izraelską firmę, która stoi za technologią wykorzystywaną w pierwszej wersji Kinecta.

Co prawda podczas prac nad Xboxem One Microsoft zrezygnował z pomocy PrimeSense, jednak zainteresowanie Apple tą firmą może świadczyć o tym, że Cupertino zamierza w przyszłości wykorzystać w swoich produktach czujniki ruchu. Nie byłby to pierwszy przypadek, w którym Apple kupuje producenta danego rozwiązania po to, by wykorzystać je w swoim produkcie – w zeszłym roku Cupertino nabyło firmę Authentic, która zajmuje się produkcją czujników biometrycznych, by wykorzystać je w tegorocznym iPhone’ie 5S. Według izraelskiej gazety Calcalist Apple miałoby zapłacić za PrimeSense 345 milionów dolarów.

Ale PrimeSense to nie tylko pierwszy Kinect – technologia czujników 3D opracowana przez tą firmę obecna jest w około 20 milionach urządzeń na całym świecie. Choć niektóre z ich czujników mogą być wykorzystywane nawet w urządzeniach mobilnych, niektórzy sugerują, że Apple chciałoby wykorzystać tę technologię w Apple TV, które ma trafić na rynek w 2015 roku.

Co prawda Apple milczy w tej sprawie, a rzecznik PrimeSense odmawia komentowania „plotek i spekulacji”, ale biorąc pod uwagę informacje o tym, że umowa nie została jeszcze podpisana, nie jest to nic dziwnego.

podobne treści