grynews

Apple chce zmienić iPhone w konsolę

Czyżby Apple brał się na serio za podbijanie serc maniaków gier? Ten patent pokazuje, że tak. Skoro więc brak przycisków w iPhonie czy iPadzie sprawia, że nie nadają się one do niektórych gier, producent postanowił takie przyciski dostarczyć.

Apple proponuje swojego rodzaju stacje dokujące. Wyposażone byłyby w klawisze, krzyżak, dodatkowe przyciski (być może również klawiaturę), głośnik, kamerę, a nawet dodatkowy ekran. Takie urządzenie zamieniałoby produkty Apple w coś w rodzaju Nintendo DS czy Sony PSP.

Apple Patents iPhone Gaming Add-ons With Buttons, DS-Like Control and Display SchemeTo byłby mądry krok, zważywszy, że na takie rozwiązania użytkownicy iPhone’a czekają już od dawna (najwyraźniej użytkownicy są równie mądrzy, co Apple). Zresztą tego typu urządzenia do iPhone’a są już na rynku, na przykład GameBone. Sęk w tym, że twórcy gier zapewne prędzej stworzą coś na akcesoria Apple, niż stworzone przez mało znanego producenta. Nie umniejszając nic GameBone, który jest całkiem porządnym rozwiązaniem. [Patently Apple, Into Mobile, Kotaku]

podobne treści