news

Apple chce wyposażyć iPhone w okulary 3D

iPhone w 3D? Wkrótce i to może się stać rzeczywistością. Apple zastanawia się nad wprowadzeniem trójwymiarowych okularów do swoich produktów. A przynajmniej to opatentował.

Według patentu z sierpnia 2008 roku Apple rozważa możliwość zaopatrzenia swojego sprzętu w okulary wideo, które bezprzewodowo wyświetlałyby oddzielny obraz dla obojga oczu, umożliwiając przesyłanie obrazu 3D. Do tego mogłyby być wyposażone w soczewki sprzężone z „lustrami, dyfuzorami, laserami i innymi właściwymi elementami optycznymi”, które umożliwiłyby wyświetlanie przezierne, czyli projekcję obrazu na przezroczystych ekranach.

Okulary miałyby być połączone z wbudowaną kamerą, dzięki czemu mogłyby rozpoznać ruchy głowy. Pozwoliłoby to na sterowanie iPhone’em bez użycia rąk.

Tak, wiemy, że dziś jest Prima Aprilis, ale serwis AppleInsider zapewnia, że informacja jest prawdziwa. Zresztą wniosek patentowy można znaleźć w serwisie FreePatentsOnline. Pozostaje więc wierzyć, i mieć nadzieję że Apple wprowadzi kiedyś patent w życie. [FreePatentsOnline, AppleInsider]

podobne treści