aplikacje

Aplikacja walcząca z garbieniem się


Oto rozwiązanie dla tych, którzy zawsze słyszeli „wyprostuj się wreszcie”. Technologia Risr przypomnienie o tej treści wysyła w postaci wibracji elementów kamizelki złożonej z pasków i czujników. Tego rodzaju „pajączek” pasuje pod ubranie i jest niewidoczny, pod warunkiem, że nie ubierzemy się w wyjątkowo obcisły podkoszulek.

Opracowana w szwajcarskiej Bazylei kamizelka Risr nie jest samodzielna. Łączy się ze specjalną aplikacją w smartfonie, wysyłając do niej informacje o tym, w jakiej pozycji się znajdujemy. Program analizuje sytuację i wysyła do kamizelki sygnał, gdy trzeba przypomnieć użytkownikowi o niegrabieniu się przez wprawienie wybranych czujników w wibrację.

Twórcy obiecują, że urządzenie wkrótce będzie dostępne w sprzedaży i zapowiadają, że odmieni ono życie wielu osób. Prawidłowa postawa ma bowiem nie tylko sprzyjać zdrowiu, ale i dodawać pewności siebie. Ma też sprawiać, że będziemy się wydawać bardziej profesjonalni w życiu zawodowym i atrakcyjni podczas spotkań towarzyskich. Słowem – może odmienić życie! [Risr.me, TechCrunch]

podobne treści