aplikacjesamochody

Aplikacja Volkswagena tworzy muzykę na podstawie stylu jazdy

Dla wielu osób jazda samochodem to wolność i muzyka. W końcu to właśnie w samochodzie wielu ludzi ma okazję posłuchać muzyki. Często nawet dostosowują swój styl jazdy do tego, czego aktualnie słuchają. Volkswagen postanowił pójść tym tropem i stworzył aplikację muzyczną, która tworzy ścieżkę dźwiękową opartą na stylu jazdy danego kierowcy.

Nie chodzi jednak o dobieranie konkretnych utworów. Aplikacja, przygotowana we współpracy z grupą Underworld, na bieżąco tworzy muzykę biorąc pod uwagę aktualną prędkość, obroty silnika, przyspieszenie, a nawet lokalizację. Część danych pobierana jest z komputera pokładowego Volkswagena GTI, część liczona jest przez podłączonego do niego iPhone’a.

Według twórców to „samochód jest instrumentem a kierowca staje się muzykiem” a aktualna ścieżka dźwiękowa oddaje styl jazdy danego kierowcy w danej chwili – można więc spodziewać się bardziej stonowanego podkładu muzycznego podczas spokojnej jazdy, bardziej dynamicznego podczas gwałtownego wyprzedzania.

Niestety aplikacja na razie nie jest dostępna dla wszystkich chętnych. W ramach konkursu zorganizowanego przez Volkswagen UK kilka wylosowanych osób będzie miało szanse „stworzyć” własną „ścieżkę dźwiękową” podczas przejażdżki po torze przygotowanym na terenie prywatnego lotniska Bruntingthorpe. Ale nie ma powodu, dla którego firma nie miałaby w przyszłości udostępnić swojej aplikacji wszystkim właścicielom Volkswagenów GTI.

podobne treści