news

Aplikacja potencjalnie szpiegowska

Aplikacja zaprezentowana dziś na Mobile World Congress identyfikuje osoby i wyszukuje ich profile w portalach społecznościowych na podstawie obrazu twarzy. Inwigilacja na miarę przyszłości?

Stworzona przez Comverse aplikacja powstała na bazie portalu Face.com i automatycznie wyszykuje linki do zdjęć i informacji o danej osobie, a także pozwala wysyłać do niej wiadomości. Problem w tym, że nie ogranicza się to do znajomych.

Wyobraź sobie, że siedzisz w restauracji naprzeciwko osoby, która wydaje Ci się znajoma. Nie pamiętasz tylko, skąd się znacie… Wystarczy zastosować aplikację i wiesz, jak się nazywa, gdzie była na wakacjach, jak czuła się wczoraj, itd. Cyfrowy Wielki Brat. Czuję się dziwnie z świadomością, że tak łatwo będzie można dowiedzieć się o mnie wszystkiego, co umieszczę o sobie w internecie. Albo i więcej… Chwila! Wystarczy wybrać właściwe ustawienia dotyczące prywatności.

Czy nie wystarczy?

Technologie „augmented reality” (rozszerzonej rzeczywistości) mają przełamywać barierę między światem online i offline. Świetnie, tylko po co?

podobne treści