aplikacje

Aplikacja Nike zaproponuje idealnie dopasowane buty

Dobrze dopasowane buty to poważna sprawa. Zwłaszcza dla takiego producenta jak Nike, który właśnie postanowił udostępnić aplikację mającą pomóc w dobraniu odpowiedniego obuwia.

I to w zupełnie inny sposób, niż ten, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Po włączeniu przygotowanej przez Nike aplikacji, użytkownik proszony jest o skierowanie obiektywu smartphone’a na swoje stopy. Analizujące obraz algorytmy mają na tej podstawie stworzyć wyjątkowo dokładny cyfrowy model stóp, który ma brać pod uwagę aż trzynaście charakterystycznych elementów każdej stopy.

Następnie aplikacja przeniesie użytkownika do wirtualnego sklepu, w którym wyświetlone zostaną buty dopasowane na tej podstawie do stóp danej osoby. Aplikacja ma proponować różne rozmiary butów, uwzględniając także ich krój oraz przeznaczenie. Co ciekawe, technologia ta ma być wykorzystywana nie tylko w aplikacji, ale i sklepach stacjonarnych, w których proces skanowania stóp ma odbywać się przy pomocy specjalnej maty.

Pierwsze testy tej technologii już się zakończyły, a przeprowadzano je w sklepach stacjonarnych w USA. Do powszechnego użytku maty skanujące stopy wejdą w tym kraju w lipcu tego roku, nieco później mają one zawitać do Europy.

Ilustracja: Nike

podobne treści