aplikacjetablety

Aplikacja mailowa na iPada specjalnie dla przedszkolaków


Można otaczać dziecko drewnianymi zabawkami i książkami, ale możemy mieć pewność, że pewnego dnia nasza pociecha pogrąży się w cyberświecie na wzór tatusia ze smartfonem i mamusi z laptopem. Warto rozważyć, czy wprowadzenia do technologii cyfrowych nie zacząć wcześniej, ale w przystosowany do możliwości i potrzeb dziecka sposób.

Darmowa aplikacja na iPada o nazwie Maily została przeznaczona już dla czterolatków. Za pomocą tego oprogramowania, maluchy będą obsługiwać swoje konto mailowe pod nadzorem rodzica. Mamy więc pewność, że emaila z laurką wyślą do babci, a na spam nie będą odpowiadać.

Maily wymaga pełnoletniego administratora, lecz dzieciom daje mnóstwo możliwości: kredki, pędzle, zdjęcia, tła i stemple. Istnieje też opcja wysłania zdjęcia właśnie zrobionego za pomocą kamery w iPadzie. Wszystko to ułatwia tworzenie emaili, w których obraz pełni rolę tak ważną, jak wpisany tekst – jeśli nie ważniejszą.

Użytkownik Maily ma swobodę twórczą, ale nie wolność komunikowania się – rodzic akceptuje wszystkie wpisy w książce adresowej oraz każdy wychodzący email!

Twórcy aplikacji Tom Galle i Raphael Halberthal wyjaśniają, że na pomysł Maily wpadli, oglądając dzieci intuicyjnie i szybko uczące się obsługi iPada. Zapewniają, że koncepcja wysyłania i odbierania maili za pomocą tabletu jest zrozumiała jużwiększości dla dzieci, które skończyły 4 latka.

Czy takie emaile będą ciekawe i czy odbiorcy będą równie zachwyceni? Babcie na pewno! [Gizmag, Maily]

podobne treści