aplikacje

Aplikacja do podejmowania pieniędzy z bankomatu

Jeżeli myśleliście, że do wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu potrzebna jest karta oraz znajomość PIN’u, żyjecie nadal w XX wieku. W wieku XXI istnieją już aplikacje prawie do wszystkiego (jest problem z odśnieżaniem parkingów, ale na pewno już ktoś nad tym pracuje), do podejmowania pieniędzy z bankomatu też.

System Mobile Cash Withdrawal zaproponowany przez NCR składa się aplikacji na Androida i iOS oraz bankomatu, na którym zainstalowano odpowiednie oprogramowanie. W chwili gdy cierpieć będziemy na dotkliwy brak gotówki, należy udać się w stronę bankomatu, uruchomić stosowną aplikację, podać PIN, wybrać rachunek i odpowiednią kwotę oraz zeskanować kod QR wyświetlany na ekranie bankomatu. Później pozostaje odebrać jedynie pieniądze, cała transakcja trwa tylko kilka sekund.

Bankomat obsługujący system autorstwa NCR nie wymaga żadnych dodatkowych sensorów, wszystko odbywa się jedynie przy pomocy oprogramowania. NRC chciałoby zacząć pierwsze testy we współpracy z bankami już w tym roku. Największą zaletą tego systemu jest to, że nie ma żadnej możliwości by ktoś skopiował naszą kartę. Największą wadą to, że wraz ze stratą telefonu pozbawimy się dostępu do pieniędzy.

[NRC via Dvice]

podobne treści