aplikacje

Aplikacja Busalert pomaga niewidomym w podróżowaniu autobusem

Niewidomi mieszkańcy brazylijskiego São Carlos cieszą się z udogodnienia, które ułatwiło poruszanie się po mieście środkami komunikacji zbiorowej. System Busalert informuje o czasie przyjazdu, przejazdu oraz trasie linii autobusowych i jest dostępny dla każdego w formie aplikacji na smartfony.

Miejski ratusz opracował oprogramowanie z pomocą specjalistów od zarządzania systemami transportowymi, Grupo Criar. Ułatwiający podróżowanie po São Carlos Busalert ściąga się na smartfona z Androidem lub Windows ME. Gdy użytkownik wychodzi z domu, wpisuje do aplikacji numer autobusu, którym chce odjechać oraz nazwę przystanku. Za pomocą odsłuchiwanych informacji, użytkownik dowie się, jak długo będzie czekać na autobus, ile potrwa przejazd i za ile przystanków powinien wysiąść.

W São Carlos mieszka około 200 niewidomych. Uruchomienie systemu Busalert to część wysiłku władz miasta, by ułatwić korzystanie z transportu publicznego niepełnosprawnym. Poza udostępnieniem aplikacji, przystanki autobusowe wyposażono w opisy w alfabecie Braille’a.

Criar planuje wprowadzenie Busalert w trzech kolejnych brazylijskich miastach. [Gizmag, Prefeitura de São Carlos]

podobne treści