news

Androidowy telefon dla wyczynowców

Marka Casio zapewne kojarzy się wam z zegarkami. Może się zdziwicie, kiedy dowiecie się, że Casio wyprodukował telefon z Androidem 2.2, który jest przeznaczony do użytkowania w trudnych warunkach. Telefon jest odporny na uderzenia, wodę i kurz.

Sercem telefonu Casio G’zOne Commando jest 800 MHz procesor i 512 MB RAM-u. Wyświetlacz o przekątnej 3,6 cala jest chroniony przez Gorilla Glass, a wyświetli obraz o rozdzielczości 480×800 pikseli. Zdjęcia z ekstremalnych wypraw zostaną uwiecznione przez 5-megapikselowy aparat. Na wyposażeniu telefonu znajduje się także termometr.

W telefonie znajdą się specjalne aplikacje, które wykorzystają wbudowany termometr, krokomierz, czy kompas. Ciekawostką w tym telefonie jest głośny, 75-decybelowy głośnik. Ot tak, żeby posłuchać sobie muzyki motywującej do dalszej wspinaczki/biegu/przejażdżki.

Hardkorowy telefon nie został jeszcze wyceniony, w Stanach pojawi się ze znaczkiem sieci Verizon. Brak informacji o tym, czy ten wypasiony telefon trafi do Polski. A może zmieniłby sposób myślenia o smartfonach jako kruchych urządzeniach. [PocketNow]

podobne treści

  • chrzanowski.piotr

    To będzie drugi „odporny” telefon z Androidem na pokładzie zaraz po Motoroli Defy. Chociaż wygląda na bardziej „pancerny” niż motorola, to wcale takich parametrów rewelacyjnych nie ma…

  • cezary170

    Mi się podoba, ale nie sądzę że smartfony są delikatne (Żależy kture) moja X10 Mini duzo razy spadłą na ziemie oraz ruzne rzeczy się jej zdarzyły a nic sie nie stało.