newssprzęttablety

Android i iOS górą – urządzenia Samsunga z Windowsem RT nie trafią do USA

To ci dopiero niespodzianka! Wszystko wskazuje na to, że Samsung naprawdę zrezygnuje z planów podboju amerykańskiego rynku z urządzeniami bazującymi na Windowsie RT.

Decyzja Samsunga jest o tyle dziwna, że właściwie nikt nie spodziewał się takiego ruchu ze strony jednego z największych producentów na świecie (no, nie licząc może zapalonych przeciwników Windowsa RT). Tak czy inaczej – wszystko wskazuje na to, że amerykańscy konsumenci nie doczekają się debiutu Samsunga Ativ S na swoim rodzimym, uwielbiającym tablety rynku. Dlaczego? Jak oznajmił starszy wiceprezes jankeskiego oddziału Samsunga, Mike Abary, powodem takiej a nie innej decyzji koreańskiego giganta jest fakt, że według jego analiz Amerykanie nie wykazują najmniejszego zapotrzebowania na sprzęt pracujący pod kontrolą pogmatwanego Windowsa RT.

To właśnie w nim, jak chyba możemy wywnioskować ze słów Abary’ego, tkwi wielka przewaga iPadów oraz urządzeń opartych na Google’owym Androidzie. Według Samsunga, w przeciwieństwie do pozostałych, topowych OS-ów mobilnych, Windows RT ciągle nie ma jasno określonej pozycji na rynku i jest trudny do odróżnienia, przynajmniej dla przeciętnego użytkownika, od pełnoprawnego Windowsa 8 Pro. Koreańska firma nie ma zaś zamiaru tracić czasu na tłumaczenie ludziom – bardzo przecież istotnych – różnic pomiędzy obydwoma systemami Microsoftu i nie chce obniżać cen urządzeń z WinRT tak, by satysfakcjonowały one przeciętnego konsumenta. No, tego się nie spodziewałem. Wygląda na to, że według danych Samsunga sprzęt z Windowsem RT jest zwyczajnie… zbyt drogi, by Amerykanie mogli zainteresować się jego zakupem. Ciekawe, a w dobie kryzysu gospodarczego – całkiem zrozumiałe.

Na razie trudno powiedzieć, czy Samsung zdecyduje się na podjęcie podobnych kroków także wobec innych rejonów świata – np. Europy (choć warto zaznaczyć, że Abary nie wykluczył, że przy nagłej zmianie trendów urządzenia z Windowsem RT jednak trafią do USA). Niemniej jednak, jeśli już nawet zakontraktowani producenci uważają Windowsa RT za dziwactwo, to najzwyczajniej w świecie coś musi być z nim nie tak.

Po takim oświadczeniu Samsunga, wielu osobom zapewne minie ochota na bezzwłoczny zakup sprzętu z RT na pokładzie.

podobne treści