news

Anatomiczny wyświetlacz nowego iPhone’a

Steve Jobs ogłosił właśnie w San Francisco, że nowy model telefonu Apple wyposażony będzie w wyświetlacz „retina display”. Z nazwy można przypuszczać, że będzie co najmniej skanował siatkówkę ludzkiego oka. Nic podobnego.

Chwytliwy termin kryje za sobą ekran, na którym zmieściło się cztery razy więcej pikseli niż w poprzednim modelu. Wyświetlacz iPhone’a 4 o rozdzielczości 326 dpi to według Jobsa dostosowanie do „magicznej liczby 300 dpi, która stanowi barierę powyżej której, z odległości 25-30 cm, ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec już większej liczby pikseli”. Czyli wyświetlacz doskonały, dostosowany do ekstremum ludzkiej percepcji?

„Siatkówkowy” wyświetlacz iPhone’a 4 zawiera 78 procent pikseli, jakie mieszczą się na iPadzie. Tylko że przekątna iPada jest znacznie większa od 3,5 cala, czyli rozmiaru wyświetlacza telefonu Apple. Oznacza to właśnie to, co myślicie – na nowym ekranie zapakowano tyle pikseli, że otrzymamy niesamowicie ostry obraz. Filmy, zdjęcia, strony internetowe w nowej jakości.

Kontrast 800:1 nowego wyświetlacza jest cztery razy lepszy od parametrów ekranu poprzedniego iPhone’a, modelu 3GS. Powyższe zdjęcie chyba dostatecznie dobrze to uzmysławia.  [Kat Hannaford/giz]

podobne treści

  • igi.pro

    No dobra, jestem pod wrażeniem