news

Amerykanie uwielbiają dziewięciodniowe kolejki

Z serii „tylko w Ameryce”. Pewna amerykańska para postanowiła rozbić
namiot i koczować pod sklepem Best Buy od środy w oczekiwaniu na „Black
Friday”. Jest to piątek po Święcie Dziękczynienia, kiedy Amerykanie
tradycyjnie wybierają się do sklepów na świąteczne zakupy. Motywują ich
przeceny, wolny dzień i pęd stadny.

Nadgorliwi fanatycy ustawili się już w ubiegłą środę, na 9 dni przed „Black Friday”, najwyraźniej oczekując oklasków od internautów i występów w telewizji. Tak, nabijajcie się z biednych Amerykanów. Ale to oni, nie wy, dostali iPady od Best Buy, za, cóż, bycie tak wcześnie.

Lorie i Ryan Davenport postanowili zadomowić się pod sklepem Best Buy w St. Petersburgu (tym mniej znanym, na Florydzie). Pewnie zastanawiacie się „jak oni się myją” albo „czy oni nie mają pracy?’. Częściową odpowiedzią na te pytania jest wiadomość, że umówili się razem z drugą parą i zmieniają się na noc. Wolne chwile, oprócz lansu z iPadami, spędzają na graniu w karty i rozmowach. Mają tego czasu naprawdę dużo. Dodatkowo, trzymają miejsca dla 10 znajomych.

Co motywuje ich do tak desperackiego czynu? Zdrowa rywalizacja. Otóż jest w Ameryce jeszcze ktoś, kto mógł się poszczycić podobnym hobby. Rok w rok, przez 6 lat, wyprzedzał Davenportów. Oni postanowili wygrać w tym roku. Gratulujemy, udało się!

Amerykanie nigdy nie przestaną mnie zachwycać swoją pomysłowością(?). A najlepsze jest to, że Davenportowie nie wiedzą nawet, co chcą kupić. Genialnie. Widocznie kryzys i zła pogoda nie jest im straszna. [Tampa Bay OnlineJ-walk blogNeatorama]

podobne treści