newssprzęt

Amazon ujawnił datę premiery nowej generacji czytnika Kindle Paperwhite

Ups. Ktoś tu chyba zasłużył na srogą reprymendę. Jak donosi znany, amerykański portal Engadget – Amazon przypadkiem ujawnił wczoraj datę premiery nowej odsłony popularnego czytnika Kindle Paperwhite. Zgodnie z potwierdzonymi już doniesieniami forumowiczów serwisu Forum.HR – nowiutkie cacko giganta zadebiutuje na rynku już 30 września tego roku.

Co ciekawe – kilka godzin po przypadkowym ujawnieniu i natychmiastowym zdjęciu powyższej grafiki, Amazon zrezygnował ze zwyczajowego dementi i w mig umożliwił ludziom z całego światu dokonywanie pre-orderów na nową wersję czytnika. Pierwsze paczki powinny dotrzeć do nabywców właśnie 30 września (cena – 119 dolarów).

Co zaś do samego urządzenia – nowy Kindle Paperwhite to najzwyczajniej w świecie mało ekscytujący, ulepszony wariant obecnej generacji topowego czytnika firmy. Sprzęt zostanie wyposażony m.in. w nowy, bardziej wydajny procesor (różnica to ponoć około 25%), udoskonalony, wysokokontrastowy wyświetlacz oraz mocno rozbudowany słownik. Niestety, wszystko wskazuje na to, że i tym razem w specyfikacji czytnika zabraknie miejsca dla fizycznych klawiszy umożliwiających wygodne zmienianie stron książki.

Czekamy na pierwsze recenzje.

Źródło: Engadget.com

podobne treści