gadżety

Amazon prezentuje Kindle Oasis

Amazon zaprezentował nowy czytnik e-booków o nazwie Kindle Oasis. To najcieńszy z zaprezentowanych do tej pory czytników firmy i trudno nie odnieść wrażenia, że znalazło to odzwierciedlenie w jego cenie.

Kindle Oasis, najnowszy z czytników Amazonu, waży jedynie 136 gramów, a w najcieńszym miejscu jego grubość wynosi zaledwie 3,4 milimetra. Z wyglądu Oasis różni się znacząco od wcześniejszych czytników Amazonu, głównie za sprawą poszerzonej ramki z jednej strony urządzenia, dzięki czemu obsługa przy pomocy jednej ręki ma stać się dużo wygodniejsza. Drugą zasadniczą nowością jest specjalne skórzane etui, w które wbudowana została dodatkowa bateria. Amazon chwali się, że dzięki wykorzystaniu dwóch akumulatorów jedno ładowanie pozwoli na kilka miesięcy pracy.

Kindle Oasis wyposażono w wyświetlacz Paperwhite, który pracuje w rozdzielczości 300 ppi. Amazon podaje, że zwiększono aż o 60 procent ilość diod doświetlających, co ma przełożyć się na zwiększenie przyjemności z czytania.

Na razie nowy czytnik Amazonu dostępny jest w przedsprzedaży, w naszym przypadku na stronach niemieckiego oddziału firmy. Niestety wszystkie te nowości znacząco odbiły się na ostatecznej cenie urządzenia, za które trzeba zapłacić 289,99 euro w przypadku wersji z WiFi lub 349,99 euro w przypadku wersji 3G.

podobne treści