newssprzęttablety

Amazon nie zarabia na Kindle Paperwhite i Kindle Fire HD

Jeff Bezos zdradził w rozmowie z BBC, że Amazon nie uzyskuje żadnych profitów ze sprzedaży czytników Kindle Paperwhite i tabletów Kindle Fire HD. Obydwa urządzenia są sprzedawane po kosztach, co oznacza, że ich cena równa się kosztom ich masowej produkcji.

Cóż, nie da się ukryć, że jest to strategia dalece różna od tej, którą przyjęło – dobrze zarabiające na każdym sprzedanym egzemplarzu iPhone’a i iPada – Apple, ale też wcale nie tak odległa od tej, jaką kierują się producenci konsol. Ci drudzy odbijają sobie wszelkie straty w cenach gier i peryferiów, co w pewien sposób oddaje także sens poczynań Amazonu. W końcu każdy, kto zdecyduje się na zakup Kindle’a, będzie kupować rzeczy w sklepie jego twórcy.

Producent bodaj najpopularniejszego czytnika e-booków na świecie, twierdzi, że nie zależy mu na zarabianiu pieniędzy na sprzedaży swego sprzętu. Celem firmy jest osiągnięcie jak największych przychodów związanych z szeroko pojętym użytkowaniem jej produktów (tak samo było bodaj już w przypadku poprzedniej generacji Kindle). Ergo – i tak wszyscy są zadowoleni. Ludzie dostają względnie tani produkt, a Amazon zarabia na nim całkiem niezłą kasę. Tylko w trochę nowocześniejszy sposób niż inni.

[BBC]

podobne treści