wynalazki

Amazon dostał patent na poduszkę powietrzną dla gadżetów

Od wczoraj poduszka powietrzna nie jest już tylko zarezerwowana dla samochodów czy poduszkowców – Amazon otrzymał patent na urządzenie, które będzie chronić gadżet przed upadkiem przy pomocy małych poduszek powietrznych lub podmuchów powietrza.

Generalnie pomysł Amazonu można opisać w ten sposób: kiedy urządzenie wypadnie użytkownikowi z rąk, system wykryje to zdarzenie na podstawie danych z sensorów urządzenia. Następnie zainstalowane w obudowie urządzenia dmuchawy zmienią tor lotu gadżetu w taki sposób, by zapobiec nadmiernym uszkodzeniom. Jeśli to nie wystarczy, system ma odpalić miniaturowe poduszki powietrzne.

Można jedynie spekulować, czy taki wynalazek zostanie kiedykolwiek zastosowany w obudowach tabletów Kindle. We wniosku patentowym firma sugerowała, że wynalazek można by zastosować w telefonach, laptopach, tabletach, kamerach cyfrowych czy w kontrolerach gier. W tych ostatnich poduszka powietrzna przydałaby się już dziś – w końcu z całej tej listy ludzie tylko nimi rzucają specjalnie.

Pat 8330305

[Cnet]

podobne treści