aplikacjeWiadomość główna

Amazon Appstore rusza w Europie (ale na polską wersję nie ma na razie co liczyć)


Na 6 września Amazon zapowiedział konferencję prasową, na której najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie następca Kindle Fire a może nawet autorski smartphone Amazona. Na tydzień przed planowanym wydarzeniem Amazon udostępnił europejskie wersje swojego Appstore.

Europejski Appstore dla tabletów i smartphone’ów z Androidem dostępny jest za pomocą specjalnej aplikacji. W różnych krajach market nazywa się inaczej. I tak, w Wielkiej Brytanii mamy  „Amazon Appstore for Android”, w Niemczech, Francji i Włoszech nazywa się „App-Shop”, w Hiszpanii „Tienda Apps”. Jak widać nowe oddziały Appstore pokrywają się z europejskimi oddziałami Amazonu. Europejskie wersje Appstore, tak samo jak amerykańska, będą codziennie oferowały jedną płatną aplikację za darmo.

Uruchomienie nowych wersji językowych Appstore nie jest zaskoczeniem – już w czerwcu Amazon ogłosił deweloperom, że będą mieli możliwość międzynarodowej dystrybucji swoich aplikacji. Miło, że po ponad roku funkcjonowania doszli do wniosku, że w Europie też żyją ludzie. Nie chciałbym wpadać w zbytni optymizm ale może doczekamy polskiego oddziału jeszcze za naszego życia.

[The Next Web]

podobne treści