design

Aluminiowy domek weekendowy z zaskakująco przytulnym wnętrzem

Zbudowany w Hrabstwie Duchess w stanie Nowy Jork Dutchess House No 1. wcale nie przypomina typowego domku na sobotnio-niedzielne wypady. Aluminiowa fasada sugeruje nawet, że mamy do czynienia z siedzibą instytucji wojskowej albo patrzymy na schronienie osoby, która panicznie boi się intruzów.

Wystarczy jednak zerknąć do środka, by się przekonać, że dom jest wygodnym i nowoczesnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Pomimo tego, że wygląd zewnętrzny budynku wskazuje, że właściciele cenią sobie prywatność, w salonie z kuchnią nie brak dziennego światła:

Powierzchnia domku nie jest duża, ale wystrój wnętrz zaplanowano tak, by wydawały się przestronne. Na przykład schody do sypialni pełnią dwie dodatkowe funkcje: oddzielają jadalnię od salonu i kryją kominek! Nowoczesne elementy wystroju zestawiono z drewnem i naturalnymi elementami, dzięki czemu powstała elegancka i funkcjonalna przestrzeń mieszkalna.

Projekt weekendowego domu dla pary zamożnych nowojorczyków powstał w biurze architektonicznym Grzywinski+Pons. [Inhabitat, zdjęcia: Matthew Grzywinski]

podobne treści