aplikacje

Aktualizacja map Google: tryb WiFi i zapisywanie map na karcie pamięci

W sam raz na trwające jeszcze wakacje, Mountain View postanowiło przygotować aktualizację aplikacji Mapy Google. W nowej wersji znalazły się dwie ważne nowości – opcja pobierania danych tylko za pośrednictwem WiFi oraz możliwość zapisywania map na karcie pamięci.

Nie są to może zmiany rewolucyjne, ale obie bardzo przydadzą się podczas podróży. Jak łatwo się domyślić, funkcja pobierania danych tylko za pośrednictwem WiFi ułatwi oszczędzanie cennych megabajtów – mapy pobierane będą tylko jeśli połączeni będziemy z hotspotem. Wcześniejsze wersje aplikacji, nawet jeśli korzystaliśmy z mapy zapisanej w pamięci urządzenia, i tak starały się pobrać część danych jeśli tylko włączona była transmisja danych przez sieć komórkową. W przypadku włączenia tej opcji w nowej wersji aplikacji, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Druga z nowości dotyczy zapisywania map na karcie pamięci urządzenia, co jest rozwinięciem wcześniejszej opcji zapisywania ich w pamięci urządzenia. Co prawda już od jakiegoś czasu można było zapisać dane dotyczące obszaru o powierzchni aż 120 tysięcy kilometrów kwadratowych, ale ograniczeniem była wielkość pamięci urządzenia. Teraz użytkownicy, których urządzenia dysponują mniejszą ilością pamięci, będą mogli zapisać te dane na kartach pamięci.

podobne treści