news

Aktualizacja Lumia Denim już dostępna w Polsce

Świetne wiadomości dla rodzimych posiadaczy smartfonów z flagowej serii Microsoftu. Pierwsi posiadacze tych gadżetów donoszą o możliwości pobrania nowej aktualizacji oprogramowania tych gadżetów, Lumia Denim, która dziś rano zadebiutowała na terytorium niektórych krajów Europy.

W ich gronie nie zabrakło tym razem Polski, która zazwyczaj znajdowała dość nisko na liście państw obejmowanych priorytetem przy rozsyłaniu update’ów dla urządzeń z tej linii. Zgodnie z wykazem pochodzącym z oficjalnej strony Microsoftu, nad Wisłę dotarły już aktualizacje dedykowane smartfonom Nokia Lumia 625 oraz Nokia Lumia 1320 działających w sieci T-Mobile. Możemy przypuszczać, że update rozszerzy się wkrótce na kolejne urządzenia z tej serii, ale – jak to zwykle to bywa – tempo jego ekspansji będzie zależne szybkości prac i chęci poszczególnych operatorów. Na razie wiemy, jaki los czeka słuchawki z wolnej sprzedaży, ale wydaje się, że mogą one poczekać na aktualizację nieco dłużej niż produkty z oficjalnej dystrybucji sieci.

Zgodnie z relacjami pierwszych użytkowników Lumii Denim, zauważyli oni pewną poprawę szybkości działania ich smartfonów oraz nieznaczne wydłużenie czasu ich pracy na pojedynczym ładowaniu baterii. Poza tym pojawiły się także drobne, nieco mniej znaczące nowości w postaci „żywych folderów”, czy możliwości instalowania aplikacji na dodatkowej pamięci z kart micro SD. Najogólniej rzecz ujmując, całość stanowi dość obszerną paczkę poprawek zwiększających komfort codziennego użytkowania gadżetu.

Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z wyżej wymienionych smartfonów udajcie się do menu ustawień i sprawdźcie dział o wiele mówiącej nazwie „aktualizacje”. W razie potrzeby można dokonać manualnego sprawdzenia dostępności update’u. Przed rozpoczęciem pobierania warto podłączyć smartfon do sieci Wi-Fi oraz skorzystać z dodatkowego źródła prądu, gdyż uaktualnienia tego typu są zazwyczaj mocno obciążające dla baterii.

podobne treści