news

Adam Savage: Jak przez całe życie budowałem idealny pistolet z „Łowcy Androidów”

Adam Savage, jeden z Pogromców Mitów i zarazem przyjaciel Gizmodo, potrafi zrobić praktycznie wszystko. Tak opisuje drogę, którą podążał, gdy budował swoją replikę pistoletu z filmu „Łowca Androidów”.

Pierwszą kopię pistoletu z „Łowcy Androidów” zbudowałem w wieku 18 lat. Zatrzymywałem kasetę z filmem i szkicowałem broń na wiele sposobów. Replikę poskładałem z zabawek i elementów z zestawów modelarskich. Jest niewątpliwie piękna, ale zarazem budzi strach. Wiele lat później z Internetu dowiedziałem się, że zabawkowy pistolet za 6 dolarów, który przerobiłem, został stworzony przez Edisona Gaicattoli, legendarnego projektanta broni-zabawek. 

W wieku 30 lat wykonałem niesamowicie dokładną wersję z kitu i żywicy. Pracowałem nad nią jak szalony. Była prawie idealna… tyle że o 20% za mała.

W pewnym momencie nawet pokryłem pistolet chromem.

W 2006 roku oryginał użyty w filmie sprzedano na aukcji za 256 tysięcy dolarów (25 lat po premierze!).

Na ostatnim zdjęciu widać ostateczną wersję. Jest skończona w 95%. Moje dziecko. Kosztował mnie około 30-40 godzin pracy w ciągu co najmniej 6 lat. Ma oryginalną pokrywę z pistoletu Steyr-Mannlicher .222 i magazynek z Charter Arms Bulldog .44. Obie bronie zostały przeze mnie rozparcelowane i połączone z specjalnie wykonanymi aluminiowymi i stalowymi częściami. Ta broń jest tak podobna do oryginału, jak to tylko możliwe. To dopiero zabawa!

Trudno mi opisać jak dobrze się czuję trzymając to cacko w ręku.

podobne treści