krótka piłkanews

Activision Blizzard przejmuje twórców gry Candy Crush Saga

Pokaźna flota gier Activision Blizzard wzbogaciła się o kolejną interesującą pozycję. Amerykańska firma potwierdziła przejęcie studia King Digital Entertainment, odpowiedzialnego za stworzenie jednej z najbardziej uzależniających gier internetowych – Candy Crush Saga.

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia stron, opublikowanego na stronie Activisionu, zakup studia zalicza się do zdecydowanie największych transakcji ostatnich lat w tej branży, gdyż kosztował nabywcę równowartość 5,9 mld dolarów. Dla ukazania skali i wymiaru transakcji, warto przypomnieć, że to o 3,9 mld więcej od kwoty wydanej przez Facebooka na zakup Oculus VR, o 5 mld więcej od sumy jaką otrzymali właściciele twitch.tv i o połowę więcej od opłaty uiszczonej w ramach transakcji przejęcia Minecrafta przez Microsoft.

Naturalnie nasuwają się więc pytania po cóż Activsion przeznacza tak ogromne środki na grę tego typu? No i – rzecz jasna – narzędzia do stworzenia jej następczyń? Wszystko wskazuje na to, że powodem jest chęć posiadania w swej ofercie całego spektrum dedykowanych różnym grupom osobowym, począwszy od maniaków, a na niedzielnych graczach skończywszy. I tak też chyba będzie w rzeczywistości, biorąc pod uwagę fakt, że znajdą się w niej takie tytuły, jak Skylander, World of Warcraft, Hearthstone, Starcraft, Call of Duty czy właśnie Candy Crush Saga.

Jakkolwiek więc byśmy nie ocenili poszczególnych tytułów wchodzących w skład imperium tandemu Activision Blizzard, przyznać trzeba, że udało mu się skompletować całkiem pokaźne portfolio. Zobaczymy, czy zakup King Digital Entertainment będzie oznaczać, że za jakiś czas wzbogaci się ono o kolejne uniwersalne, multiplatformowe pozycje oparte na systemie mikropłatności. Biorąc pod uwagę rozwój tej dziedziny – jest to chyba więcej niż możliwe.

Źródło tekstu i grafiki: Engadget.com

podobne treści