newssprzęt

Acer i Google wypuszczają na rynek Chromebooka C7

Google nie rezygnuje z Chromebooków. Pomimo tego, że nastawione na pełną integrację z siecią, względnie niedrogie netbooki ze stajni giganta z Mountain View ciągle nie sprzedają się najlepiej – ten dalej uparcie wypuszcza na rynek ich kolejne odmiany. Poza laptopem wyprodukowanym niedawno przez Samsunga, do sklepów trafi wkrótce tańszy o 50 dolarów, całkiem przyjemny dla oka Chromebook Acer C7.

Nie będę się powtarzał – jeśli czytaliście poprzedni wpis o Chromebooku Samsunga, doskonale wiecie, że nie zaliczam się do przesadnych fanów tego rodzaju urządzeń. Wręcz przeciwnie, uważam, że to sprzęt w dużej mierze niekompletny i w żadnym wypadku nie spełniający moich – być może niecp wygórowanych – oczekiwań.

No, ale – do rzeczy. Acer C7 to mimo wszystko – głównie ze względu na bardzo przystępną cenę – całkiem przyzwoita oferta. Urządzenie dysponuje nie najgorszym, 11,6-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1366×768 pikseli, taktowanym zegarem 1,1 GHz, dość słabym procesorem Intel Celeron 847, 2 GB RAM-u (DDR3), łącznością WiFi, portem HDMI, 1,3 MPx kamerką, slotem kart micro SD i oszałamiająco pojemnym – jak na Chromebooki – 320 GB-owym dyskiem twardym. Ważąca około 1,4 kg całość pracuje rzecz jasna pod kontrolą nieco krytykowanego Chrome OS (bateria urządzenia ma pozwolić na około 3,5 godziny nieprzerwanej pracy z netbookiem).

Wyprodukowany we współpracy z Google Acer C7 będzie niebawem dostępny do nabycia na terytorium Wielkiej Brytanii i USA. Jego cena to zaledwie 200 dolarów.

[engadget]

podobne treści