news

A czy masz już Firefoxa 4?

Jeśli gardzisz „Twoją Nową„, nie lubisz Chroma, nie korzystasz z Safari, to najprawdopodobniej jesteś wiernym użytkownikiem Firefoxa. Zaprzyjaźń się z najnowszą, czwartą wersją Firefoxa, która miała swoją premierę wczoraj. Co nowego nas czeka?

Najważniejsze – szybkość. Według zapewnień Mozilli możemy liczyć na od 2 do 6 razy większą wydajność w stosunku do poprzedniej wersji Firefoxa. Odświeżony interfejs przyciąga wzrok, pozostawia także więcej miejsca na zawartość strony. Karty możemy na stałe przypisać do określonych miejsc na pasku, dysponujemy także funkcją pogrupowania kart według własnego uznania. Zakładki, hasła i inne dane zsynchronizujemy z innymi urządzeniami dzięki Firefox Sync. Nowy manager dodatków ułatwi zarządzanie nimi, a jest ich 200 tysięcy.

Firefox jako pierwsza przeglądarka, która stała się prawdziwym konkurentem Internet Explorera dzielnie rozwija się, czego potwierdzeniem jest czwarta wersja. Dobrą robotę programistów możecie podziwiać już dziś, ściągając program ze strony Mozilli

podobne treści

 • mlody

  Firefox jest do bani – Opera rządzi!!!

 • 1238

  cienizna

 • Anonim

  Skoro cienizna to może jakieś argumenty? Wg mnie Opera to ‚cienizna’ bo nie ma żadnych dodatków które w znaczący sposób ułatwiłyby korzystanie z niej. Mówię tu o rzeczach całkiem standardowych typu AdBlock z idiotoodpornym, normalnym interfejsem, FireBug, zaawansowane gesty myszy pokroju FireGestures. Korzystałem też kiedyś z Chrome, wydał się ździebko toporny, dziecinny. Mam też IE9, do rewelacji i standardów światowych mu dużo brakuje (dodatki).
  FF4 może nie jest najszybszy ale używanie go nie powoduje u mnie marnowania słów. Jest czymś, co skonfigurujesz i co będzie działać. Taka jest moja opinia na jego temat.

 • Piotr Kaczanowski

  ‚opera rządzi’ – co najwyżej ‚żondzi’ ze swoim 5-10% udziale w rynku… Można ją z powodzeniem nazwać produktem niszowym. Podejrzewam, że jak się nagle zwinie z rynku to nikt tego nie zauważy…
  Osobiście przesiadłem się kilka miesięcy temu na Chrome. Wcześniej używałem przez lata FF. Zirytowało mnie to jak bardzo zaczął zamulać. Nie wiem czy teraz przesiądę się na FF z Chrome. Raczej nie. Ale z pewnością go sobie zapodam do testów.

 • jotvoo

  maxx akurat adblock Opery uważam za najlepszy z możliwych – nie pozostawia białych plam na stronach. Wystarczy dodać ręcznie kilka reguł. Można też zablokować adkonktekst i tego typu wymysły. Dodatki i rozszerzenie też przecież można pobierać, a gestów nie brakuje.

 • loskamillos

  Używam chrome. W FF 4 zauważyłem sporo bugów na mac os x.

 • xrtwo87

  Totalna porażka. Jak można zapomnieć o menadżerze zakładek i opcji dodaj wszystkie karty do zakładek. Niedopracowany gniot.

 • xrtwo87

  Dobra opcje dodania wszystkich kart znalazłem – nie jest to intuicyjne. Menarzera nie widze.