newssmartfonytablety

Galaxy Note: Androida 4.0 na razie nie będzie

Samsung wypuścił kilka dni temu aktualizację oprogramowania dla swej unikatowej hybrydy smartfonu i tabletu – „tabletofonu” Galaxy Note.

Niestety, potwierdziły się informacje o przesunięciu w czasie update’u OS-u Galaxy Note do najnowszego Androida 4.0, ponieważ bieżąca aktualizacja nie ma z nim absolutnie nic wspólnego. A szkoda, bo przecież właśnie na smaczny gryz Ice Cream Sandwich czekali wszyscy użytkownicy GN. Trudno.

Poza tym, update prezentuje się nieźle. Ważąca około 40MB paczka, zawiera w sobie m.in. nową, usprawnioną wersję radia, kilka poprawek w ogólnym funkcjonowaniu urządzenia (ponoć ma ono od teraz działać nieco szybciej) oraz garść bugfixów, eliminujących parę błędów irytujących właścicieli Galaxy Note, jak np. ten, który pojawiał się  w edytorze wideo w pracy  z dwoma klipami o różnej szybkości klatek (wolniejsza część – już po wyrenderowaniu – delikatnie się przycinała i pojawiały się na niej tzw. artefakty).

Aktualizacja oprogramowania Samsunga Galaxy Note jest w pełni międzynarodowa, a konkretna data jej nastąpienia zależy od kraju oraz operatora, z którego usług korzysta właściciel tabletofonu. Data jej pojawienia się w Polsce na razie nie jest znana.

[pocketnow, androidcentral]

podobne treści