news

666 MHz: Technologiczne życzenia noworoczne

Stało się, pożegnaliśmy stary i przywytaliśmy nowy rok. Z tej okazji mógłbym długo narzekać, marudzić i śmiać się z różnych rzeczy, które spotkały mnie w 2010, ale postanowiłem, że w tym 666 MHz potulnie zwierzę się ze swoich marzeń. Oto jedyna w swoim rodzaju – lista technologicznych życzeń na przyszły rok! 

1. Oby Nintendo 3DS się udało 
Ostatnio dużo pisaliśmy o wszechobecnym, natrętnym i przereklamowanym 3D. Cieszy mnie wielce, że wiele osób podziela zdanie, które wyraziłem w swoim debiutanckim artykule na Gizmodo. Jest jednak jeden gadżet, który pomimo swej trójwymiarowości, wciąż chodzi mi po głowie. Nintendo 3DS może być pierwszą przenośną konsolką, którą kupię w dniu premiery, a wszystko za sprawą kilku tytułów: Zelda, Metal Gear Solid, Resident Evil oraz Kid Icarus. Niestety, zachwycające line-upy oraz obietnice wydawców często nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mam wielką nadzieję, że tym razem Big N nie nawali i rzeczywiście zatroszczy się o producentów 3rd party, którzy będą robić na 3DS-a dorosłe gry.  

2. Niech przybędzie zabójca iPada 
Nie jest wielką tajemnicą, że nie przepadam za produktami z charakterystycznym jabłkiem. Nie prowadzę żadnej krucjaty i nie palę na stosie każdego iPada w zasięgu wzroku, ale chciałbym, aby w końcu zagościł na rynku godny konkurent. Galaxy Tab i kilka innych, mniej lub bardziej ciekawych wynalazków, nie są tym, co mogłoby złapać mnie za serce. Pokładałem wielkie nadzieje w niezwykłym Courierze od Microsoftu, ale projekt ten umarł śmiercią tragiczną. Z kolei Libretto W100 nie był już tak rewolucyjny i zachwycający. Być może 2011 przyniesie jakąś zmianę?  

3. Kamery DSLR górą
W poprzednim roku miałem okazję przetestować kilka lustrzanek Canona, które oferują możliwość nagrywania w Full HD. Od pierwszego ujęcia zakochałem się w niesamowitej plastyce i głębi obrazu nagrywanego przez aparaty. Tym bardziej, że modele typu entry-level (550D), pod tym względem nie ustępują w sposób znaczący swoim strasznie drogim braciom (5D). W przyszłym roku życzę sobie, aby w dziedzinie kamer DSLR nastąpiła długo oczekiwana rewolucja. Chciałbym lepszej obsługi dźwięku (upierdliwy auto-gain), szybkiego autofocusa (bez otwierania przesłony) i dedykowanych, markowych wizjerów. Cieszę się jednocześnie, że Sony spełniło kilka z tych życzeń (aparat Alfa 55 i kamera NEX-VG10) już w 2010.  

4. Wykasować Photoshop 
Nasze życie toczy się w absurdalnie szybkim tempie, często w dżungli budynków ze szkła, betonu i stali. Większość z nich ozdobiona jest setkami plakatów i billboardów. Ponieważ seks sprzedaje najlepiej, przynajmniej połowa z tych reklam zawiera zdjęcia mocno roznegliżowanych modelek. Uwielbiam piękne, kobiece ciała, ale niedobrze mi się robi gdy widzę kolejne fotografie, które w 99% są wytworem komputera. Czy w bezsensownej pogoni za ideałem musimy oszukiwać się sztucznymi obrazkami? Liczę, choć są to marzenia ściętej głowy, że w 2011 na billboardach oraz fotografiach w kolorowych magazynach, w końcu zobaczę kobiece piękno w naturalnym wydaniu. 

#!#photo2#!#

Jeśli podzielacie któreś z tych życzeń, czujcie się zaproszeni do głosowania w poniższej ankiecie. W przypadku, gdy macie własne techno-życzenia, możecie się nimi podzielić w komentarzach. Zapraszam do dyskusji!

PS. Złośliwe 666 MHz pojawia się cyklicznie, raz w tygodniu, w sobotę. Jeśli macie w głowach jakieś tematy, pomysły lub sugestie – piszcie na mojego maila: [email protected].

#!#ankieta#!#

podobne treści

 • sowhat

  Nie martw się, zabójca iPada już się zbliża. Będzie nim nowszy model iPada ;)

 • loskamillos

  Dokładnie. Jabłka rządzą pod względem designu i łatwości obsługi.

 • Marcin Zbikowski

  Piękno i brzydotę wymyśliła natura i czlowiek nie powinien sie wtrącać w poprawianie

 • dark_michael

  @sowhat, dokładnie:
  Zabójca iPad’a się pojawi. Będzie nim iPad 2, który ma zostać pokazany światu w marcu, lub czerwcu 2011 roku ;)